Stavebné firmy

 

www.doprastav.sk

Najväčšia stavebná firma v našej krpatej karpatskej džamahírii (v časoch najväčšej slávy 50 až 60% trhu, dnes po dokončení obchvatu Gemerská Panica - Figa, 150 mio SKK/km má už "len" asi 40% trhu). Vlastné betonárky. Preukázané kompetencie pri stavbe ciest, násypov, mostov. Most Apollo v Bratislave - za Vaše peniaze. Neslávne preslávený most v Beckove, čo sa rozsýpa po pár rokoch. Dokončenie rozbabraného najdrahšieho mimotunelového úseku v našej krpatej karpatskej džamahírii - vyše miliardy na kilometer pri Sverepci. Jedna z firiem pokutovaných za kartelovú dohodu pri Poprade. Stavia tiež čističky odpadových vôd. Ak by sa u nás uplatňovali zvyklosti EÚ, tak stavajú rodinné domčeky, lebo prístup k verejným zakázkam by mali zakázaný. V Maďarsku vyhrali verejnú súťaž na stavbu diaľnice pri Balatone cenou asi 160 mio SKK / km, ale nestavajú, vraj nesplnili technické požiadavky. Kiež by za takú cenu stavali aj u nás...

www.inzinierske-stavby.sk

Silná regionálna firma, aktívna v okolí svojho sídla v Košiciach. Stavia u nás, stavia v Maďarsku, kde vyhrali verejnú súťaž na rekonštrukciu cesty Miškolc - Tornyosnémeti (štátna hranica). Mosty, čističky odpadových vôd, rúry, vodné stavby, letiská, výrobné haly.

www.banske-stavby.sk     (www.skanska.sk)

Banské stavby sú od roku 2005 súčasťou celosvetového koncernu Skanska. Stavajú tunel Sitina a obchvat Oravského Podzámku.

www.vahostav.sk

Výstavba priehrady na Váhu, Gabčíkovo, Čuňovo, spaľovne odpadov, stále viac i ciest.