Súkromné servery s tématikou ciest a diaľnic

www.highways.sk

Prvý slovenský server s tématikou diaľnic a rýchlostných ciest.

Faktograficky cenný server s množstvom materiálu, ktorý je cestársky odborne na výške. Zdroje sú zväčša citované a overiteľné.
Súkromná iniciatíva autora, slušného a častného človeka a dobrého odborníka, občas hodnotiaca a odsudzujúca premrštené ceny stavieb, šlendrián a nekompetentné vyjadrenia úradníkov.
Autor občas vyjadruje jasnú preferenciu pre zbytočnú diaľnicu do poľských lesov, lúk a polí, tzv. D3.

Server je doporučený ako hodnotný zdroj informácií.

kronika.sk/citaj.phtml?id=dialnice

Druhý slovenský server s tematikou výstavby a prevádzky diaľnic a ciest všeobecne.

Pôvodne to bolo diskusné fórum k serveru www.highways.sk, neskôr sa na fóre objavili kritické príspevky ľudí, ktorí neochkajú, nejasajú nad diaľnicou Žiline, ale upozorňujú na odbornú a morálnu biedu pri trasovaní diaľnic.
Autor sa od fóra dištancoval a zmazal všetky referencie k nemu a už sa k nemu viac nehlási.
Kronika je stále v prevádzke a slúži ako druhé fórum ľudí, ktorých vyhodili z pokecu www.dialnice.info.

Upozornenie: s prispievaním i púhym čítaním je spojené bezpečnostné riziko. Server je v Žiline a správcovia vyhodnocujú log a monitorujú pôvod príspevkov. Etický prístup nie je zaručený, tendencie k porušovaniu dôvernosti sú zdokumentované. Na druhej strane dodnes nie sú zaznamenané prípady cenzúry. Príspevky ostávajú dlhšiu dobu a potom sú zmazávané chronologicky, pravdepodobne kvôli miestu na disku.

www.dialnice.info

Tretí slovenský server s tematikou výstavby a prevádzky diaľnic a ciest všeobecne.

Server je typu PPP - povrchný potrhlý pokec. Jeho "majiteľ" vivat aquila je nedospelý výrastok opájajúci sa mocou, ktorú si prevádzkou pokecu získal.
Spočiatku na fórum prispievalo mnoho vysoko odborne fundovaných ľudí, ale čoskoro sa z pokecu stala pobočka podnikového časopisu Doprastavu.
Jedným z dôvôdov vzniku servera bolo vyhodenie jedného prominentného prispievateľa. Ten sa tam však po niekoľko mesiacov neobjavil a vivati si založili diskusnú tému "Kde je?". Napokon tam začal písať a vivat aquila ho s pompou vyhodil. Jeho pokec tak splnil jeden z hlavných zmyslov existencie a preto bolo treba hľadať nové dôvody k existencii. Napríklad ten, že už existuje. I začal si ním vivat aquila žobrať peniaze.
Z odborného hľadiska je vivat aquila potrimiskár, ktorý o téme nevie nič a server spočiatku prevádzkoval, aby sa dostal k zaujímavým informáciám a kontroloval "verejnú mienku" vo vlastnom mikrokozme, ktorý mu slúži ako projekcia reality. Z morálneho hľadiska je to luhár a podvodník - prispievateľom proti ich vôli upravoval príspevky. Keď sa rozhorčene ohradili, že mení zmysel ich príspevkov, na čo nemá právo, prehlásil že má všetky práva, lebo je to celé jeho. Všetky práva preň znamenajú okrem iného i zverejňovanie IP adries prispievateľov, ich cenzúra, zmazávanie prístupových hesiel, vyhadzovanie prispievateľov, verejné klamanie, že nikoho necenzuruje a nevyhadzuje, predstieranie, že nič nepredstiera.
Pôvodne zo svojho pokecu vyháňal len kritikov mečiaro-sloto-dzurindovskej koncepcie bližšie naokolo. Neskôr to však urobil aj s mocnými stavbármi, s cestármi a so zahraničnými odborníkmi, lebo mu nepochlebovali, ako čakal.
Vďaka tomuto výrastkovi ako reakcia na jeho šafárenie vznikalo postupne viacero ďalších serverov.
Server je zaujímavejšie čítanie, než kronika diaľnic, pretože je to tematicky štrukturované fórum. Prispieva tam množstvo výrastkov, ale aj viacero fundovaných odborníkov.

Upozornenie: prispievať na ten server nie je vhodné z dôvodu trvácnosti príspevkov - tie môžu byť kedykoľvek cenzurované, upravované, či jednoducho zmazané. Sprvoti bol ten pokec cenzurovaný viacerými cenzormi vrátane postupne sa meniaceho pseudonymu Mráz, DM, Dedo Mráz, Caesar, ktorý je dnes spolu s mnohými ďalšími sám v úlohe disidenta. (V žiadnom prípade nejde o riaditeľa Doprastavu, pretože pretože u riaditeľa firmy je možné predpokladať istú štábnu kultúru. V tomto prípade to asi bude nejaký Fero z finišéra, čo má na mašine internet a rád píše diskusné príspevky. Dôkaz je tuná.) Prispievanie sprevádza i osobné riziko, zverejňujú sa nazbierané osobné údaje a komentujú IP adresy. Na fóre sa odohrali početné mystifikácie, spravodajské hry, smútočné oznamy, zázračné zmŕtvychvstania. Od samého počiatku z toho fóra dýchalo zlo. Dnes je to koncentrované zlo.

www.voy.com/195032

Štvrtý slovenský server s tematikou diaľnic a rýchlostných ciest. Vznikol mimo Slovenska ako reakcia na cenzúru na pokeci www.dialnice.info, avšak nikdy sa nerozvinul.

www.blizsienaokolo.com

Piaty slovenský server zaoberajúci sa diaľnicami a ekonomickým rozvojom. Takisto vznikol ako reakcia na cenzúru na pokeci www.dialnice.info, z ktorého čerpá zoznam nezmyslov a mýtov, ktoré sú postupne faktami vyvracané.
Od samého počiatku tŕňom v oku vivatov a stavbárov. Najprv diskutovaný, potom zosmiešňovaný, neskôr zatracovaný, dnes sa už cenzuruje akákoľvek zmienka o jeho existencii i na pokeci dialnice.info, ale aj v diskusných fórach online vydania novín. Ûdajne sa pripravuje administratívny útok na DNS servery na Slovensku, aby sa cenzuroval prístup. Slovenská republika sa tak zaradí ku krajinám ako Čína, Vietnam, Kuba, Irán a Severná Kórea, kde internetová polícia posiela myšlienkový zločin do gulagov spolu s jeho nositeľmi a ich telesnými schránkami.

Ak ste na Slovensku, čítajte blizsienaokolo.com, kým ešte môžte. Na vŕšky a polia opäť padá červená tma a táto noc nebude krátka. Moc bezmocných pretrvá, ako pretrvala v predošlých totalitách. Možno sa len vráti k samizdatom a tajne šíreným textom cez proxy, faxy a e-maily...

záhadný server v príprave

Ako odpoveď na vystrájanie vivata aquilu, čo sa na svojom pokeci nezmestí do kože, ako aj na informácie o predražovaní stavieb na blizsienaokolo.com si stavbári zaumienili, že si zriadia vlastný veľkoserver.
Ide o veľkoserver federalizujúci, ktorý by mal zahŕňať informácie z krajín V4. Ide o veľkoserver komerčný, ktorý sa bude snažiť vytvoriť ilúziu reprezentatívnosti a výlučnosti. Platení odborníci budú odpovedať na skutočné či inscenované otázky. Ide o veľkoserver kontrolovaný, ktorý bude prístupný opäť len prevereným povereným.
Pretože stavbárom nejde o diskusiu a konfrontáciu názorov, ale o umlátenie pravdy, zároveň chcú cenzurovať nezávislé hlasy. Pravda a odvaha sú opať nebezpečné. Štát je opäť nástrojom k presadzovaniu záujmov jedinej strany, strany vivatov. Kto nejasá, je nepriateľ. Červená tma môže byť temnejšia, než tá iná.