Diaľničný obchvat Budapešti sa stavia rýchlo, hospodárne a v rozumnej trase tak, aby sa namiesto úžitku stavbárov maximizoval úžitok vodičov, cestujúcich, užívateľov diaľnice, obyvateľov hlavného mesta a všetkých daňových poplatníkov. Čítajte medzi riadkami, dozviete sa, prečo je tento princíp zvaný "verejný záujem" úplne protislovenský koncept.

Diaľničný obchvat Budapešti M0 má aj význam pre slovenských vodičov, cestujúcich, užívateľov diaľnice. Vďaka nemu Košičania nemusia čakať do 2015-2020, než im vivati láskavo dovolia diaľnicu, ktorá je dovtedy vyhradená pre účely prosperity považského vyvoleného národa. Jazda z Košíc už dnes ušetrí asi hodinu v porovnaní s hlavným ťahom a asi 1.5 až 2 hodiny v porovnaní s jazdou bližšie naokolo. Porovnanie trás je na stránke vzdušná čiara, hlavný ťah, južný ťah, bližšie naokolo.


Diaľničný obchvat M0 medzi letiskom Ferihegy a diaľnicou M3 pri Gödöllö je v prevádzke od septembra 2008,
skratka 12 km cez polia M31 medzi obcami Pécel a Gödöllö bude v 2010. Kliknutím sa dostanete na väčšiu mapku pre tlač (330 kB).

Chcete z Bratislavy do Košíc? Už nemusíte po vedľajších cestách na Ecser/Maglód, Pécel, Isaszeg, Gödöllö. Diaľničný obchvat M0 je od septembra 2008 v prevádzke medzi diaľnicou M1 z Bratislavy až po diaľnicu M3 do Miškolca. O dva roky bude hotová aj diaľničná skratka M31, ktorá sa k M3 pripojí pri Gödöllö.

Ešte jedna malá pikoška. TV Joj odvysielala v televíznych novinách večer 5. júna 2006 nasledovný krátky šot (18 MB, nájdený na www.joj.sk/archiv/?pid=4255 ). Vivatom to neukazujte, veľmi ich to rozčuľuje, keď sa niekto opováži necestovať bližšie naokolo cez Žilinu a len by potom sadali do tankoch. A to sa odvtedy cestovanie výrazne zlepšilo.

Iné zdroje informácií: stránky maďarskej správy diaľnic, tiež spoločnosti pre rozvoj infraštruktúry (bývalá Diaľničná spoločnosť) a diaľničného obchvatu M0 .